„Anielskie wakacje z Węglokoksem”

 

IMG 2670

 Wiceminister energii Adam Gawęda wręcza uczestnikom akcji pamiątkowe gadżety

 

Wakacyjna przygoda – dla wielu pierwsza taka w życiu. Ale część podopiecznymi placówek wsparcia dziennego – świetlic i klubów rozwoju oraz terapeutycznych odświeży zeszłoroczne wspomnienia – bo to już druga edycja „Anielskich wakacji z Węglokoksem”. To wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów oraz spółek z Grupy Kapitałowej WĘGLOKOKS. Przy wsparciu kilku organizacji pozarządowych dzieci uczestniczyć będą w obozach rekreacyjnych, sportowych oraz terapeutycznych.

 

Dla dzieci, a łącznie podczas tegorocznych wakacji dzięki projektowi „Anielskie Wakacje z Węglokoksem” wyjedzie ich ponad 80, to okazja nie tylko do wypoczynku, ale także dalszego rozwoju swoich potencjałów i talentów. Podczas obozów będziemy również kontynuować pracę terapeutyczną. Te wyjazdy, jak i wiele innych naszych działań, nie byłby możliwe dzięki zaangażowanie sponsorów. Na ich pomoc możemy liczyć od 25 lat. Cieszymy się, że w tym gronie są również spółki Grupy Kapitałowej Węglokoks – podkreśla Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów w Katowicach.

W projekt zaangażowały się spółki: Węglokoks S.A., Węglokoks Energia i Węglokoks Kraj, które przekazały 24 tysiące złotych. Ponadto dzieci otrzymały koszulki, czapki, worki-plecaki, przybory plastyczne oraz sprzęt sportowy ufundowany przez Węglokoks.

– Jako Spółka Skarbu Państwa mamy szczególny obowiązek wyznaczania trendów społecznej odpowiedzialności biznesu. Ważne są nie tylko wyniki finansowe, ale też – a może przede wszystkim – otoczenie, w którym działają nasze spółki. To otoczenie wciąż odczuwa skutki zmian przemysłowych, dlatego cieszymy się, że możemy wspierać lokalne społeczności i być częścią tej wspaniałej inicjatywy – mówi Tomasz Heryszek, prezes Węglokoksu S.A.

 

IMG 2617

 Na zdjęciu: uczestnicy akcji, wiceminister energii Adam Gawęda, prezes Węglokoksu S.A. Tomasz Heryszek, wiceprezes Węglokoksu S.A. Lechosław Rojewski oraz prezes Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów Monika Bajka

 

Dzieci, które dzięki tej akcji będą mogły cieszyć się wakacyjnym wypoczynkiem pochodzą m.in. ze środowisk górniczych, hutniczych i energetycznych. Uczestniczyć będą w obozach w miejscowości Kacwin w Pieninach oraz Zarzecze nad Jeziorem Żywieckim. To druga edycja przedsięwzięcia.

– To niezmiernie ważne, by spółki węglowe patrzyły nie tylko na rachunek ekonomiczny, ale także nieco szerzej. By troszczyły się o swoje najbliższe otoczenie i wspierały takie inicjatywy, jak „Anielskie wakacje z Węglokoksem”. Cieszy, że transformacja sektora jest społecznie sprawiedliwa, a zarządy firm naszego sektora dbają o zrównoważony rozwój – mówi Adam Gawęda, wiceminister energii.

 

IMG 2558

Briefing prasowy poprowadził Paweł Cyz - rzecznik prasowy Węglokoksu S.A., a jego gościem był m.in. wiceprezydent Katowic Mariusz Skiba

 

IMG 2691IMG 2418IMG 2492

media