od lewej Jarosław Jędrysek wiceprezes ds. finansowych WĘGLOKOKS S.A. Grzegorz Tobiszowski wiceminister energii Tomasz Heryszek wiceprezes ds. handlowych WĘGLOKOKS S

Na zdjęciu od lewej: Jarosław Jędrysek - wiceprezes ds. finansowych WĘGLOKOKS S.A., Grzegorz Tobiszowski - wiceminister energii, Tomasz Heryszek - wiceprezes ds. handlowych WĘGLOKOKS S.A.

 

Węglokoks w oficjalnej rządowej delegacji w Indiach

 

Uroczyste podpisanie dwóch memorandów o współpracy w zakresie szukania nowych rozwiązań na rynku stalowym oraz węglowym, zwieńczyło wizytę przedstawicieli Węglokoksu w Indiach. Okazją do nawiązywania i budowy relacji handlowych było Polsko-Indyjskie Forum Gospodarcze, które do stolicy tego kraju New Delhi ściągnęło wielu znaczących przedsiębiorców sektora przemysłu ciężkiego. Członkami rządowo-biznesowej delegacji, której przewodniczył Sekretarz Stanu Grzegorz Tobiszowski, byli m.in. przedstawiciele spółek węglowych z Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz KGHM.

 

Tego typu oficjalne wizyty szczebla rządowego pozwalają spółkom, jak Węglokoks, działać w porozumieniu z władzami danego kraju, co ułatwia działania biznesowe, zwłaszcza na wymagających rynkach.

Jestem przekonany, że nowoczesne górnictwo może stanowić ważny element budowy międzynarodowych relacji gospodarczych. Otrzymaliśmy tutaj kolejny mocny sygnał, że polskie marki sektora górniczego, stają się coraz bardziej rozpoznawalne na świecie oraz doceniane za wysoką jakość. Za nami wiele udanych spotkań biznesowych, które mogą przynieść korzyści przedsiębiorcom z obydwu krajów powiedział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Dla Węglokoksu taką korzyścią jest m.in. podpisane porozumienie, które ustanawia Spółkę przedstawicielem polskiej myśli technicznej oraz firm okołogórniczych.

Stoimy przed wielką szansą. Indie są ogromnym i perspektywicznym rynkiem. To jeden z największych producentów stali i węgla. W najbliższych latach chcielibyśmy być nie tylko traderem na rynku surowców, ale również eksporterem usług, rozwiązań, szkoleń oraz maszyn i urządzeń – mówi Tomasz Heryszek, wiceprezes ds. handlowych WĘGLOKOKS S.A.

W praktyce oznacza to reprezentowanie przez Węglokoks polskich firm, które mogłyby na zagranicznych rynkach proponować jak najszerszą ofertę, od zaprojektowania, po obsługę, eksploatację zakładów górniczych, na prowadzeniu szkoleń i audytów kończąc.  

Indie to nie jedyny kierunek naszej możliwej ekspansji. Tym samym Węglokoks konsekwentnie realizuje swoją strategię, polegającą na dywersyfikacji portfela przychodowego, szukając nowych rozwiązań i przede wszystkim nowych rynków. Jako lider konsorcjum, także z udziałem firm prywatnych, będziemy wnikliwie oceniać każdy z potencjalnych projektów – dodaje Jarosław Jędrysek, wiceprezes ds. finansowych WĘGLOKOKS S.A.

 

DSC 9047

 

24835058218 e29b59bb30 b

 

24835057988 bb6031b942 b

 

 

38675600722 da20007664 b

media