Premier Beata Szydło odwiedziła stoisko Huty Łabędy

 

DSC08348

Na zdjęciu od lewej: Zenon Górniak - prezes HUTY ŁABĘDY S.A., Grzegorz Tobiszowski - Wiceminister Energii, Sławomir Obidziński - prezes WĘGLOKOKS S.A., Beata Szydło - prezes Rady Ministrów oraz Krzysztof Mikuła - wiceprezes WĘGLOKOKS S.A.

 

Premier Beata Szydło i wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski spotkali się z przedstawicielami zarządów WĘGLOKOKS S.A. i HUTY ŁABĘDY S.A. podczas Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego w Katowicach (29.08-01.09.2017r.). Przedstawiciele rządu wzięli udział w uroczystym otwarciu tego największego w Europie wydarzenia poświęconego górnictwu.

 

DSC08020

 

- Przyszłość polskiego górnictwa to przyszłość gospodarki Polski - mówiła premier Beata Szydło podczas uroczystego otwarcia. - Chcemy budować polską energetykę, polską gospodarkę w oparciu o bezpieczny mix energetyczny, w którym węgiel kamienny i węgiel brunatny będzie miał niezwykle istotne miejsce. Tak się dzieje i tak się będzie działo przez kolejne miesiące i lata, bo ta reforma cały czas trwa. Weszła w nowy etap. Myślimy o budowaniu nowych technologii węglowych, o nowoczesnym górnictwie. Do tego potrzebujemy innowacyjnych rozwiązań, a tych w polskiej myśli technologicznej nie brakuje – wyjaśniała Premier Beata Szydło.

 

DSC08070

 

Obecny na targach wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski przypomniał, że jeszcze w 2015 roku polskie górnictwo stało nad przepaścią, a teraz jego sytuacja zmieniła się diametralnie.

- Myślę, że ten rok, nie tylko jeśli chodzi o wyniki, ale również plany inwestycyjne, pokaże, że górnictwo wstało z kolan i zaczyna zajmować właściwe miejsce w strukturze przemysłowej Polski – dodał wiceminister Tobiszowski.

Organizowane przez Polską Technikę Górniczą Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego odbywają się co dwa lata. Huta Łabędy z Grupy Kapitałowej Węglokoks uczestniczy w nich od ponad 20 lat.

 

DSC07890

 

DSC08227

 

DSC08369

 

 

 

 

 

.

media